Sene Sonu Sergisi

Küçük Ağaç’ta tüm öğrenciler günde en az bir kere sanat atölyesine girerler. Yaratıcılıklarını ortaya koyan, becerilerini geliştiren çalışmalar yaparlar. Bazen haftanın temasıyla örtüşen, konularını pekiştiren faaliyetler içerisinde yer alırlar, bazen de kendi özgün eserlerini üretirler. Farklı teknikleri denerler. Resim ya da seramik yapar, atık materyallerden yeni ürünler ortaya koyarlar.

Çocukların sene boyunca yaptıkları bu çalışmalar arasından seçilen bazı eserler, haziran ayının son haftası okulumuzun bahçesinde aileler için sergilenir. Duvarlar, korkuluklar, bahçeye çıkarılan masalar, pencere içleri, banklar, ağaçlar, oyun evinin çatısı… Bahçede gözünüze çarpabilecek her nokta sergimizin teşhir alanına dönüşür. Her taraf çocukların eserleriyle rengarenk olur.

Bu yılki sergimizi dün gerçekleştirdik. Sabahtan başlayarak ikindiye kadar bahçemizi çocukların eserleriyle donattık. Ve ilk olarak onlara, yani eser sahiplerine gezdirdik sergimizi.

Ardından aileler gelmeye başladılar. Sergilenen eserler arasında dolaştılar, çocuklarının da yardımıyla onlara ait resimleri, çalışmaları buldular.

Son iki ay okulumuzda atölye çalışmaları yapan Simla Sunay’ ın öğrencilerinin çalışmaları da sergide yer aldı.

Birkaç ay evvel okulumuzda gerçekleştirilen Kedi Evi projesi kapsamında, barınaklara mama bağışı yapılması için hazırlanan baskı resimler de yine sergilenen eserler arasındaydı. Arzu eden velilerimiz, mama bağışı yaparak çocuklarının baskı resimlerini aldılar.

Ne yağmur riski, ne rüzgar esintisi… Sergimiz yine çok keyifli ve samimi bir atmosferde gerçekleşti. Bir yanda çocuklar oyunlarını oynarken, diğer yanda aileler bol bol sohbet etme imkanını buldu.

Haziran ayı öğrencilerimizin sunumlarıyla geçti. Çocuklar sene içerisindeki çalışmalarını gerek sahne üzerinde gerekse okul sergisinde aileleriyle paylaştılar. Bizler bu güzel paylaşımları, başarılı sunumları keyifle izledik. Ve bunları ortaya koyan öğrencilerimizle bir kere daha gurur duyduk.

Böylece yoğun bir kış dönemini geride bıraktık. Temmuz ayıyla birlikte okulumuzda yaz dönemi başlıyor. Öğrencilerimiz için keyifli bir program hazırladık. Renkli ve eğlenceli geçeceğine inandığımız yaz dönemimizde görüşmek üzere, şimdilik iyi hafta sonları…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: