Nida Maria Aydınoğlu

Okul öncesi eğitimlerini almak üzere Küçük Ağaç’a gelen küçücük çocuklar okul hayatını ilk defa burada deneyimlemeye başlarlar. Daha henüz tam konuşamıyorken okula başlayanlar vardır aralarında. Altı bezli gelenler olur. Bazıları uzun süre oyuncak ayılarını ya da kedilerini taşırlar yanlarında okula. Minicik gelirler, üç – dört yıl sonra mezun olur ilkokullarına giderler. Bu üç – dört yıl içerisinde onların hızla büyümelerini, bebeksi hallerinden sıyrılıp, birer ilkokul öğrencisine dönüşmelerini izleriz. Pek çok öğrencimizle mezun olduktan sonra da bağımız devam eder. Bizi ziyarete gelir, neler yaptıklarını, nelerle ilgilendiklerini ve hatta ne gibi başarılar kazandıklarını anlatırlar. O da ayrı bir keyif, farklı bir gururdur bizim için.

Bu mezunlarımızdan birini tanıtmak istiyoruz sizlere; Nida Maria Aydınoğlu. Bale öğretmenimiz Gina Aydınoğlu’nun kızı olan Nida 2005 doğumlu. Okul öncesi eğitimini Küçük Ağaç’ta aldı. Ve henüz okulumuz öğrencisiyken 2009 yılında BJK’da jimnastiğe başladı. Uzun ve yoğun bir çalışma sürecine girdi. Çok çalıştı.  Ve tüm bu çalışmaların sonucunda çok da başarılı oldu. Peş peşe başarı haberleri gelmeye başladı. Gittiği turnuvalarda dereceye girdikçe bizler de mezun öğrencimizle müthiş gurur duyduk.

nida 7

 

Nida 2011 yılının Mart ayında Moskova’da yapılan Uluslararası İ.S.K.A. Turnuvası’nda ikinci oldu. Aynı yıl Kasım ayında Moskova’da gerçekleştirilen “Altın Yapraklar” Turnuvası’nı ise dördüncü olarak bitirdi.

nida 9

nida 6

 

2012 yılının Şubat ayında Tartu Estonya’da yapılan Uluslararası Miss Valentine FIG Turnuvası’nda birinciliği kazanan Nida İstanbul birinciliğini ve Türkiye Şampiyonası Grup Kategorisi birinciliğini de aldı.

nida 3

 

Torino İtalya’da gerçekleştirilen uluslararası turnuvada ikinci olan Nida son olarak Moskova’da “Altın Yapraklar” Turnuvası’na katıldı ve oradan da ikincilikle döndü.

nida 1

 

Nida’nın üç yıl önce Küçük Ağaç öğrencisiyken başladığı jimnastikte ulaştığı bu nokta bizleri çok gururlandırıyor. Turnuvalardaki serilerini mutlulukla izliyoruz. Zor bir spor dalının altından başarıyla kalkan mezunumuz Nida umuyoruz ki daha pek çok madalya ve kupa kazanır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: