Şişli’de Dinozor Peşinde

Geçtiğimiz hafta tarihte kısa bir yolculuk yaptık. Milyonlarca yıl geriye giderek dinozorların dünyasınında keşfe çıktık. Bambaşka bir dünya belirdi karşımızda. Kocaman varlıklarla dolu masal gibi bir dünya. O dünyada gördüklerimiz bir sonraki yazımızın konusu. Biz şimdi dinozorların peşinden giderken vardığımız bir yerden bahsetmek istiyoruz.

Dinozorları tanımaya çalışırken Şişli Bilim Merkezi’nde Dinozor ve Fosil Atölyesi düzenlendiğini öğrendik. Ve bu dev yaratıkların ardından Esentepe’ye kadar gittik. Orada önce dinozorlar hakkında detaylı bilgi aldık. Ardından birer paleontolog olup dinozor kemikleri aradık. Elimizdeki fırçaları kullanarak müthiş bir titizlikle gerçekleştirdik kazımızı. Sonunda da epeyce bir dinozor kemiği bulmayı başardık.

DSCF5925

DSCF5930 DSCF5929

DSCF5938

 

Dinozorlarla işimiz bittiğinde, sıra Şişli Bilim Merkezi’ni gezmeye geldi. Sergilenmekte olan fizik deneylerini inceledik, hatta bazı deneylere katıldık. Planetaryumu ve kara deliği gördük. Çeşitli fosilleri inceledik. Aydaki ağırlığımızı ölçtük. Yangın ve deprem simülasyonlarına katıldık. Yangını söndürdük ve ardından bir deprem atlattık.

DSCF5890

 

DSCF5909 DSCF5897

 

DSCF5905

DSCF5875

 

Dinozorların peşinden giderken vardığımız Şişli Bilim Merkezi epeyce macera yaşattı hepimize. Ve bu gezi epeyce bir iz bıraktı bizlerde. Nasıl bir iz mi? Bu sorunun cevabını çocukların resimleri versin.

DSCF5954

DSCF5956

DSCF5959

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: